Daniel Suchý

Daniel Suchý

Narodil jsem se 7. července 1975 v Mladé Boleslavi. Mladá Boleslav je nehezké průmyslové město, a tak jsem na víkendy jezdil za babičkou do Bělé pod Bezdězem. A právě jen zde v okolí Malého Bezdězu se cítím opravdu doma. Z Boleslavi jsme se s rodiči přestěhovali do Jabkenic, kde na sklonku života žil a tvořil Bedřich Smetana. V letech 1989 až 1992 jsem obýval zámeček Kinských v Oboře Kněžičky. Na konci tohoto „romantického“ studia s výhledem na Žehuňský rybník, jsem se stal mechanizátorem lesní výroby. Po dvou letech práce v lese (1994 – 1995), jsem nastoupil roční, a tehdy ještě povinnou, základní vojenskou službu u 4. Brigády rychlého nasazení. V roce 1997 jsem se v Charvátcích u Jabkenic setkal s akademickým malířem Daliborem Pokorným. To mě přivedlo ke studiu kresby a malby u něho i u prof. Stanislava Kováře v Mladé Boleslavi. U Dalibora jsem nakonec v ateliéru zůstal dlouhou dobu jako jeho „asák“. Učil mě nejen práci s temperou a olejem, ale i vařit, vidět neviditelné, nevěřit komunistům ani jiným mocným. Byl to čas, který neměl začátek ani konec. Čas starobylý a podivuhodný, který „děda“ Dalibor zaklel do mého srdce…

Dalibor Pokorný

Období mezi lety 1998 – 2001 jsem vyplnil cestováním, studiem a prací všeho druhu… Počátkem druhého tisíciletí jsme s J. B. Terleckou založili galerii Jandan animation v Hradci Králové. Na tu jsem v roce 2003 navázal alternativním a industriálním kulturním centrem Ateliéry-D v areálu bývalé Tesly v Hradci Králové. Galerie a kavárna Na Kopci svým duchovně-historizujícím stylem pak byla pravým opakem tohoto futuristického centra.

V roce 2009 jsem po třech letech, fakticky to ale bylo let dvacet, odmaturoval v oboru Management a podnikání v umění a reklamě na Střední škole reklamní tvorby – Michael v Praze. S Michaelou Suchou jsme v roce 2009 zrealizovali projekt pojízdné retro kavárny Kafekára. Od roku 2010 jsem posluchačem bakalářského studia v Ateliéru Arteterapie na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích.

CURRICULUM VITAE

photo photo2 photo3 photo4 photo5 IMG_20150221_092856